Tel. rezervace od 7:00 do 20:00 hod. +420 731 422 799 student@villaslovenska.cz

Kultura a sport

kam za sportem a kulturou ve Zlíně

Zlín je obchodní a průmyslové centrum jihovýchodní Moravy. Významným mezníkem zlínské historie byl rok 1894, kdy vznikla obuvnická firma rodiny Baťových. Díky zcela výjimečnému růstu, prosperitě firmy a podnikatelskému duchu se stal Zlín moderním městským centrem. V roce 2000 se dostalo městu, jeho urbanistickému stylu, velkého ocenění - jeho výstavba z let 1910-1950 byla vyhlášena v celostátní anketě Stavbou století. Je to pocta podnikatelské filozofii Tomáše Bati a práci dvou nejvýznamnějších zlínských funkcionalistických architektů Františka Gahury a Vladimíra Karfíka. Zlín se může chlubit nejen významnou architekturou, ale i bohatým kulturním životem.


Tipy pro volný čas

Městské divadlo

Vzdálenost 1 km. Bohatý a žánrově pestrý repertoár pro dospělé i pro děti zajišťuje stálý činoherní divadelní soubor. Kromě vlastní tvorby jsou uváděna představení hostujících souborů a koncerty známých umělců. V prostorách divadla je možno pořádat kulturní akce a společenská setkání.

Hvězdárna Zlín

Vzdálenost 1 km. Nová Zlínská hvězdárna nahradila starou hvězdárnu, která byla zbourána kvůli velké rekonstrukci Gymnázia Zlín, na jehož pozemku se nacházela. Od začátku roku 2004 hvězdárnu provozuje ZAS a veřejnosti nabízí své služby, zejména popularizaci astronomie.

Zoo a zámek Lešná

Vzdálenost 6 km. Zoologická zahrada Lešná patří dnes svým řešením mezi moderní ZOO. Rozkládá se na 50 ha a v expozicích najdete na 220 druhů zvířat. Areál je členěn podle geografických oblastí, jak se u moderních zahrad stává zvykem.

Hrad Malenovice

Vzdálenost 7,6 km. Gotický hrad se nachází na skalnatém ostrohu nedaleko Zlína. Založil jej v roce 1360 moravský markrabě Jan Jindřich. V dalším období vystřídal několik majitelů a prošel mnoha stavebními úpravami.

Zámek Vizovice

Vzdálenost 14 km. Vizovický zámek, pyšnou to architekturu stylu Ludvíka XVI., obklopuje klidný francouzský park, který ve své spodní části přechází ve volnější prostranství přírodně-krajinářské zahrady anglické.

Obuvnické muzeum

Vzdálenost 1,4 km. Stálá expozice představuje historii i současnost obouvání, vývoj výroby obuvi a dějiny ševcovského řemesla. Unikátní je kolekce obouvání cizích národů, která představuje různé typy obuvi ze všech kontinentů světa.

Paintball Klub

Vzdálenost 16 km. Paintball je adrenalinová hra při které stmelíte kolektiv, zažijete spoustu zážitků, překvapíte obchodní partnery a tělo si dobrovolně napumpujete adrenalinem.

Lázně Zlín

Vzdálenost 1 km. Lázně Zlín nabízejí svým návštěvníkům 2 plavecké bazény (25 a 50 metrů), dětský bazének, venkovní bazén a spoustu doprovodných služeb, jako jsou masáže, finská sauna nebo možnost návštěvy.

Zimní stadion Luďka Čajky

Vzdálenost 2 km. Pro milovníky hokeje se nabízí návštěva hokejového utkání zlínských hokejistů. Stadion je určen nejen hokejistům PSG Zlín, ale každoročně se zde konají i bruslení pro veřejnost.

Sportcentrum Maty Zlín

Vzdálenost 1 km. Sportovní centrum s nabídkou 15 druhů cvičení ve 4 klimatizovaných sportovních sálech: Alpinning, Spinning, Power Plate, TRX, Jóga, Trampolínky, MOVE IT, Fitbox, Kettlebell. Usměvaví lektoři, veselé tělocvičny a příjemné ceny bez zbytečných členských poplatků.

Hodnocení hostů

Na penzionu jsem ubytován vícekrát ročně a velice si vážím pohody, která mi vždy dodá energii.

Byla jsem na operaci na oční klinice a hledala ubytování ve Zlíně. Můžu jen doporučit. Klid a blízko centra.

Zobrazit vše

Naši partneři

  • Apartmány Všemina
  • Tristol interiér